Spotkania z Kapitułą

 PODSTAWOWE INFORMAC

OTWARCIE PRÓBY
Opiekunka kandydatki zgłasza chęć spotkania z kapitułą pisząc na adres kapitulahr.maz@zhr.pl i podając poniższe informacje:

  • jak nazywa się podopieczna (jej stopnie i hufiec, w którym działa)
  • kto jest opiekunką (jej stopnie i hufiec, w którym działa)
  • jakiego typu ma to być spotkanie – np. otwarcie
  • preferowaną datę i godzinę spotkania z kapitułą (spójrz w terminarz tutaj)

Kiedy ustalimy już wspólnie termin otwarcia, najpóźniej tydzień przed spotkaniem należy przesłać na adres kapituły:

  • wypełnioną kartę próby 

ZAMKNIĘCIE PRÓBY
Aby umówić się na spotkanie połówkowe lub zamykające prosimy o wysłanie podobnej wiadomości jak przy spotkaniu otwierającym (patrz wyżej). Kiedy umówiony zostanie już termin, najpóźniej tydzień przed spotkaniem należy przesłać na adres kapituły:

  • wypełnioną kartę próby z otwarcia 
  • sprawozdanie z przebiegu próby – kilka zdań o tym co udało się zrobić w czasie zdobywania stopnia, z czego jest najbardziej zadowolona, co się nie udało itp.

MOTYWACJE DO ZDOBYCIA HR-KI?

Kilka cytatów naszych Przyszłych HR-ek: „Chcę zdobywać HR-kę, bo wiem, że zdobywanie tego stopnia rozwinie mnie i poszerzy moje horyzonty. ” „(…) Tak więc główną i najsilniejszą, choć nie jedyną, moją motywacją do otwarcia (a właściwie do zdobycia) stopnia jest „domknięcie pewnego etapu życia”. ” Kiedyś nie lubiłam zdobywać stopni (…). Tymczasem w maju doszłam do wniosku, że zdobycie HR-ki jest jedną z (…) rzeczy, które mam ochotę w harcerstwie teraz robić. Dlaczego? Bo jest dla mnie, bo jest dobra i jest jakąś formą zapisania swojego planu na rok z uwzględnieniem spełnienia marzeń/pragnień, tego co chcę.” „Kiedyś, podczas kursu zastępowych prowadziłam zajęcia ze stopni. I tak próba harcerki była zobrazowana ziarenkiem, ochotniczka kiełkującą roślinką, tropicielka powoli rozwijała listki itd. Na szczycie umieściłam wykwitłą różę. A kto nie chciałby być dostojną różą? 🙂 HR kojarzy mi się z pełnią harcerskiej przygody, a jednocześnie rozpoczęciem niekończącej się wędrówki, otwarciem na coraz to nowsze wyzwania.” „Chcę zdobywać HR, ponieważ chcę mieć kontrolę nad tym, co robię. Być pewna, że moje działania doprowadzą mnie do celów, które chce osiągnąć. Mam nadzieję, że dzięki tej próbie będę mogła poszerzyć swoje umiejętności w wielu dziedzinach i aspektach życia oraz, że otworzy mnie ona na nowe możliwości.” „Chciałabym zdobyć stopień Harcerki Rzeczypospolitej ponieważ zdobywanie go zmotywuje mnie do zrobienia wielu rzeczy o których zawsze marzyłam jednak brakowało mi czasu czy odwagi by je spełnić. Dzięki tej próbie nie zapomnę o rozwijaniu samej siebie co jest dla mnie bardzo ważne  podoba mi się ten stopień ponieważ sama mogę zdecydować co chciałabym robić i już nie mogę się doczekać wspólnego wyjazdu z rodzina czy oglądania zachodu słońca nad morzem! „