Kadra Szkoły

hm. Joanna Sadowska HR,
komendantka SI, msi.rosarium@zhr.pl,  697 612 662

Przygodę w harcerstwie rozpoczęłam w 2000 roku, kiedy to wstąpiłam do 2 ZGZ-ek „Leśne Skrzaty”. Później byłam harcerką, wędrowniczką, dwukrotnie drużynową gromady zuchenek w Czachówku i Zalesiu Dolnym. Miałam przyjemność prowadzić hufiec w Zalesiu, dwa kursy przewodniczek oraz być komendantką Zlotu Zuchmistrzowskiego. Obecnie jestem członkinią Komisji Instruktorskiej oraz działam w kształceniu i jestem odpowiedzialna za kursy przewodniczek. Prywatnie pracuję w agencji public relations. Uwielbiam podróżować, jestem miłośniczką geografii i geologii. Przeżywam fascynację Islandią i bardzo chciałabym tam wrócić, żeby podglądać owce i maskonury.

W SI odpowiadam głównie za kształcenie przewodniczek (kursy przewodniczek) oraz doraźne wsparcie w bieżących zadaniach.


hm. Aneta Grymanowska HR,
referentka zuchenek, aneta.gryman@gmail.com

W harcerstwie jestem od 2001 roku, prowadziłam 23 WGZ-ek „Zaczarowany Las”, po oddaniu gromady byłam hufcową WHH-ek „Przystań”, w międzyczasie działałam w referacie zuchowym i kształceniu współorganizując kursy przybocznych zuchowych, kursy metodyki zuchenek oraz kursy instruktorskie (przewodnikowskie). Obecnie jestem referentką zuchową, w WSI odpowiadam za kursy metodyki zuchenek. Prywatnie jestem magistrem inżynierem biotechnologii, zawodowo rozwijam się jako naukowiec robiąc doktorat z neurobiologii w Instytucie PAN w Warszawie. Uwielbiam taniec, dlatego po pracy w chwilach wolnych staram się znaleźć czas na dodatkowe zajęcia – obecnie uczę się tańca irlandzkiego. Uwielbiam podróże, a zwłaszcza do egzotycznych krajów, chciałabym kiedyś odwiedzić każdy kontynent.

W SI odpowiadam za kształcenie metodyczne (głównie metodyka zuchenek)


hm. Marta Narzelska HR,
referentka harcerek, marta.narzelska@gmail.com

Zdjęcie użytkownika Magdalena Głogowska.

W harcerstwie jestem od 1999 roku, prowadziłam 82 WDH-ek „Żywioły”, później WHH-ek „Prawy Brzeg”, w międzyczasie współtworzyłam kursy metodyczne, dwóch byłam komendantką. Ukończyłam Kurs kadry kształcącej III.  Obecnie działam jako referentka harcerek. Jestem osobą która lubi życie, w miarę kreatywną, i pełną zapału (czasami słomianego). Prywatnie jestem mężatką, matką i magistrem inżynierem Telekomunikacji. Lubię wędrówki po górach, taniec i herbaty. Moje harcerskie marzenie? hm.. Mniej plotkowania więcej działania.

W SI odpowiadam głównie za kształcenie metodyczne (metodyka harcerek).


hm. Maja Szterner HR,
referentka wędrowniczek, maja.m.szterner@gmail.com

W harcerstwie jestem od 2005 r. Nigdy nie byłam zuchenką ani harcerką – trafiłam od razu do drużyny wędrowniczek. Podczas 5 lat studiów byłam przyboczną 80 Warszawskiej gromady Zuchenek „Wędrowiec do Świtu” po czym reaktywowałam wędrowniczki, z których się wywodzę – 80 Warszawską Drużynę Wędrowniczek „Ostoja”. Po oddaniu drużyny prowadziłam Warszawski Hufiec Harcerek „Studnia”. Byłam komendantką trzech Kursów Metodyki Wędrowniczek.

W SI odpowiadam za kształcenie metodyczne (metodyka wędrowniczek). Jestem komendantką śródrocznego kursu metodyki wędrowniczek.


phm. Ewa Kamińska HR,
członkini kadry ds. kursów judymowych kamewa3@wp.pl

Dwanaście lat temu zostałam harcerką i po okresie przygotowania założyłam 1 Nasielską Drużynę Harcerek „Pratum”, którą prowadziłam 4 lata. Przez dwie kadencje pełniłam funkcję komendantki Północnomazowieckiego Hufca Harcerek „Horyzonty”. W ciągu ostatniego roku zaangażowałam się w  hufce terenowe, a obecnie zajmuję się pomocą harcerkom, które włożyły mundur jako dorosłe kobiety.

W SI odpowiadam za kształcenie dziewczyn, które w wieku dorosłym rozpoczęły swoją harcerską przygodę.


phm. Ania Rakowska HR,
członkini kadry ds. Wypraw, aniaktg@o2.pl

W harcerstwie jestem od 2008 roku i od tego czasu pełniłam wiele funkcji w drużynie harcerek ,,Rzeka,, im. hm. Ewy Grodeckiej. Jednak zdecydowanie najwięcej satysfakcji dawało mi bycie przez ok. 4 lata jej drużynową. Angażowałam się w organizację kursów zastępowych, z czasem coraz więcej działałam (i nadal działam) w kadrze hufca Niwa Marymoncka. Obecnie pełnię funkcję wicehufcowej, sprawdzam plany pracy, wspieram poszczególne jednostki oraz dbam o prawidłowy przebieg wypraw, które uważam za bardzo istotne w procesie rozwoju harcerek. W obszarze kształcenia mam już pewne doświadczenia, ale to część harcerstwa, którą chcę bardziej poznawać i podejmować więcej działań. Do tej pory byłam w kadrach dwóch kursów metodyki harcerek oraz w kadrze kursu przewodniczek. Staram się w harcerstwo wplatać również swoje inne zainteresowania. W wolnych chwilach lubię różnego rodzaju prace manualne, prowadzę zajęcia z szycia, z przyjemnością oglądam dobre filmy i o nich dyskutuję. Ogromną radość sprawia mi podróżowanie i zdobywanie kolejnych górskich szczytów. Zawodowo kończę fizjoterapię na Uniwersytecie Medycznym. Na razie prowadzę zajęcia korekcyjne dla dzieci oraz prowadzę terapię w wodzie. 

W SI odpowiadam za wsparcie kadr Wypraw.  


Wszelkie pytania o kursy możecie kierować na mejla SI lub bezpośrednio do Doroty. Jeśli pytania są bardzo konkretne i dotyczą kształcenia metodycznego – do właściwej referentki, a jeśli mamy przypadek osoby dorosłej, która chce być instruktorką – do Ewy Kamińskiej.