Skład Kapituły

Członkinie Mazowieckiej Kapituły Stopnia Harcerki Rzeczypospolitej są wybierane tradycyjnie raz w roku. Kadencja w kapitule trwa dwa lata, jednak nie zdarza się, żeby nagle wszystkie członkinie kapituły skończyły kadencję i po wyborach nie pozostał nikt, kto pracował w kapitule przed wyborami – tego wymaga zachowanie ciągłości prób.
Obecnie kapituła pracuje w składzie:

PRZEWODNICZĄCA Agnieszka Miętus
Nazywam się Agnieszka Miętus. Od 5 lat jestem żoną Konrada. Bycie żoną bywa:) moją pasją. Bardzo lubię prowadzić z mym mężem długie rozmowy i wędrówki do miejsc, w których jeszcze nie byliśmy. Lubię też spotykać się z przyjaciółmi, rozmawiać z nimi i pić cudowne herbaty. W harcerstwie pełniłam funkcję zastępowej, drużynowej, hufcowej oraz referentki wędrowniczej; obecnie poznaję metodę starszoharcerską. Oprócz mego męża moją pasją jest historia. Od 6 lat pracuję jako urzędnik. Moim marzenim jest prowadzenie rodzinnego domu dziecka i zostanie świętą poprzez drogę małżeńską podobnie jak Maria i Luigi Beltrame Quattrocchi.
CZŁONKINI Karolina Bobrowska
Przyjaciele mówią do mnie Bober. Bardzo to lubię. W harcerstwie robiłam już różne rzeczy. Założyłam drużynę, byłam hufcową, byłam w komendzie chorągwi, prowadziłam wiele kursów, obozów, zimowisk, grup medycznych. Nigdy nie  byłam zastępową. Uwielbiam spędzać czas z małymi dziećmi. Dużo radości sprawia mi robienie tortów, ciasteczek i innych deserów. Marzę, aby w przyszłości otworzyć  kawiarnio cukiernię. Na co dzień jestem pielęgniarką i kocham swój zawód. Lubię być blisko z ludźmi i mieć przy sobie bliskie mi osoby. Zimną zawsze kombinuję, jakby tu najwięcej czasu spędzić na nartach. Odpoczywam najpełniej w lesie, na rowerze, czytając książki, bawiąc się z dziećmi, słuchając szumu morza.
CZŁONKINI Marta Tymińska
CZŁONKINI Olga Kratkowska
CZŁONKINI Joanna Kurowska
CZŁONKINI Dominika Misiak
CZŁONKINI Zuzanna Zarzycka