Dziewięć instruktorek naszej chorągwi zmieniło 1 sierpnia podkładki pod krzyżem. Od środy mamy dwie nowe harcmistrzynie i o siedem więcej podharcmistrzyń.

Przyznania stopni instruktorskich odbyły się 1 sierpnia na Kopcu Powstania Warszawskiego. Spotkałyśmy się późnym wieczorem przy Ogniu Pamięci, który podtrzymywany będzie tam przez 63 dni – tyle, ile trwał zryw stolicy.

Jestem zaszczycona, że mogę być z Wami w dniu Święta Warszawy; że mogę poczuć siłę tego miasta” – powiedziała hm. Dominika Romanowicz, naczelniczka harcerek.

Bycie harcmistrzynią porównała do doświadczenia indiańskiego chłopca, który wrócił z wyprawy w góry zachwycony widokiem na ocean.

Harcmistrzyni weszła na szczyt, ale z blaskiem w oczach wraca w doliny do pracy” – powiedziała naczelniczka, wręczając Melanii Karaś-Tęczy i Annie Banasik czerwoną teczkę z rozkazem, w którym przyznany został im stopień harcmistrzyni.

Podharcmistrzyniami zostały natomiast: Anna Brzozowska, Dorota Budzisz, Zuzanna Kalisiewicz, Zuzanna Stachowska, Paulina Urbańska i Katarzyna Zaremba.

Wasze stopnie to święto dla Organizacji Harcerek” – podsumowała naczelniczka.

Do grona Harcerek Rzeczypospolitej dołączyła pwd. Klaudia Nowicka.

1 sierpnia

 

Published by